Jupyter Notebook, to rewelacyjny edytor Python, który doskonale nadaje się do eksperymentowania oraz nauki Python. Poniżej opiszemy proces jego instalacji w Windows.

Wchodzimy na stronę anaconda.com oraz klikamy przycisk download

Wybieramy wersję Python 3.7, klikamy download, po czym nastąpi pobieranie pliku. W zależności do naszego łącza internetowego, zajmie to kilka lub kilkanaście minut.

Po ukończeniu pobierania pliku, będzie on dostępny w lewym, dolnym rogu. Klikamy na strzałę znajdującą się z prawej strony przycisku, po czym wybieramy 'otwórz’.

Otworzy się instalator pakietu Anaconda. Klikamy 'next’

Akceptujemy warunki umowy. Oczywiście, po ich przeczytaniu 🙂

Wybieramy czy chcemy zainstalować Anacondę tylko dla siebie, czy też dla wszystkich użytkowników komputera. My wybieramy opcję tylko dla nas.

Zostawiamy zaznaczoną opcję skojarzenia plików Python z Anacondą.

Po zakończeniu instalacji, wybieramy opcję 'next’

Ponownie 'next’

Dostajemy opcję wyświetlenia dodatkowych informacji. My z nich zrezygnowaliśmy.

A następnie uruchamiamy edytor Jupyter Notebook z menu start.

Możemy zostać zapytani o przeglądarkę internetową, którą chcemy użyć do tego celu. My wybraliśmy chrome, które z resztą była domyślenie zaznaczona.

A na samym końcu, uruchomił się Jupyter Notebook, który umożliwia edycję istniejących plików, lub stworzenia nowego, po kliknięciu w przycisk 'new’

Podsumowując.

Całość instalacji przebiegła bezproblemowo. Anaconda to sprawdzone środowisko pracy, dostępne na popularne systemy operacyjne.

Zachęcamy przeczytać więcej na temat Jupyter Notebook.

Facebook Comments