Niezależnie czy pragniemy być deweloperem aplikacji, analitykiem danych czy też ekspertem od sztucznej inteligencji, w jakimś języku z naszym komputerem rozmawiać musimy.

 1. Nie ma jednego, idealnego języka, który będzie najlepszym rozwiązaniem w każdej sytuacji. Niektóre są szybsze, inne mają liczniejsze biblioteki.
 2. Jeżeli mieli byśmy, mimo to, spróbować wybrać idealny język, to Python były bardzo blisko.

Python jest bardzo uniwersalny, relatywnie prosty do nauki oraz został numerem jeden, analizy danych. I to, przekłada się na ogromny i nieustanny wzrost jego popularności:

Czy warto uczyć się programować w Python

Zachęcamy do kursu Python, który został przygotowany tak, aby zbudować solidną wiedzę, zaczynając praktycznie od podstaw.

Znajdują się w nim, liczne przykłady, ćwiczenia oraz stanowi doskonałe przygotowanie do kolejnych kursów nas stronach analityk.edu.pl, a tym samym do rozpoczęcia kariery jako analityk danych / data scientists lub programisty Python.

Wskazówka.

Sposobem na uzyskanie, jak najlepszych rezultatów, jest samodzielne wykonywanie zadań znajdujących się w lekcjach, oraz rozwiązanie krótkich ćwiczeń, znajdujących się na ich końcu.

Każdy, z nas będzie potrzebować innej ilości czasu, aby go ukończyć. Standardowo jest to od 3 do 6 tygodni.

Lepsze rezultaty osiągniemy, jeżeli będziemy regularnie, każdego dnia, poświęcać 1-2h, niż raz w tygodniu 8h.

Dobra wiadomość jest taka, że każdy z nas, w swoim, indywidualnym tempie, jednak, każdy z nas, opanuje zawarty w kursie materiał, będący solidną podstawą programowania.

Zaczynajmy!

Kurs Python, dla początkujących

 1. Wstęp do kursu <– obecna lekcja
 2. Instalacja Python 3
 3. Hello World
 4. Polecane edytory tekstu
 5. Jupyter Notebook
 6. Typy danych i zmienne
 7. Operacje na zmiennych
 8. Wyrażenia warunkowe
 9. Pętle for oraz while
 10. Funkcje
 11. Podsumowanie oraz dalsze kroki
Facebook Comments