Gratulacje! Zakończyłeś kurs Python, dla początkujących. To nie koniec nauki, jednak znaczący krok, który warto uczcić, gdyż nie wszystkim się udaje zajść tak daleko. Spójrzmy na to czego się nauczyliśmy oraz jakie kolejne kroki podjąć, aby dalej sprawnie rozwijać swoją wiedzę i umiejętności. Zaczynajmy!

Podsumowanie kursu

Tak na prawdę, już w tym momencie przerobiliśmy sporą porcję materiału.

 1. Zainstalowawszy Python 3 oraz pakiet Anaconda. Stawialiśmy pierwsze kroki, tworząc program Hello World, który wykonaliśmy na 3 sposoby! Z linii komend, pliku .py oraz Jupyter Notebook
 2. Zapoznaliśmy się z prostym, lecz potężnym edytorem tekstu jakim jest Jupyter Notebook. Jest on bardzo dobry do nauki ale również, do testów i eksperymentów. Oprócz tego, szybko zapoznaliśmy się z innymi, popularnymi edytorami, takimi jak PyCharm, Atom czy VS Code.
 3. Poznaliśmy zmienne oraz sporą część operacji, jakie możemy na nich wykonywać. Była to w sumie spora dawka wiedzy
 4. Następnie poznaliśmy, pętle for oraz while i przeszliśmy o funkcji.

Tym samym, możemy śmiało powiedzieć, że programowane nie jest nam obce 🙂

Kolejne kroki.

Cały etap nauki Python, od praktycznie zera, do posiadania solidnej, utrwalonej wiedzy, podzieliliśmy na 4 kroki, gdzie ten który zakończyliśmy jest pierwszym.

Drugim krokiem, jaki rekomendujemy wykonać, jest SAMODZIELNE wykonanie kursu Ćwiczenia Python, dla początkujących. Zostały zebrane w nim zadania, które wykorzystują nabytą do tej pory wiedzę, i ją utrwalają. Dodatkowo, pojawiają się na rozmowach rekrutacyjnych, tak więc warto je znać.

Trzecim krokiem będzie rozszerzenie naszej wiedzy o pozostałe aspekty języja Python, a czwartym, zapoznanie się z najpopularniejszymi bibliotekami. Zanim jednak to zrobimy, zapraszamy do kroku drugiego.

Najlepiej kuć żelazo, póki gorące:) Powodzenia!

Ćwiczenia Python, dla początkujących

 1. Wstęp do kursu <– zacznij tutaj
 2. FizzBuzz
 3. Suma dwóch liczb
 4. Najmniejsza i największa liczba
 5. Sortowanie bąbelkowe
 6. Zliczanie liter
 7. Wyszukiwanie binarne
 8. Gra w orła i reszkę
 9. Podsumowanie oraz dalsze kroki
Facebook Comments