Gratulacje! Na tej lekcji kończy się kurs, który przedstawia nam bardziej zaawansowane aspekty programowania. Jest to powód do zadowolenia. Materiał nie był prosty, jednak niezwykle ważny, a jego opanowanie zaowocuje na dalszych etapach naszego rozwoju. Zobaczmy czego się nauczyliśmy i jakie dalsze kroki podjąć. Zaczynajmy!

Podsumowanie:

W trakcie kursu zapoznaliśmy się z takimi aspektami jak:

  • programowanie obiektowe – czym jest, jak definiować klasy, jak wykorzystywać dziedziczenie oraz enkapsulację
  • funkcje rekurencyjne – na czym polegają oraz jak je wykorzystywać w praktyce
  • dekoratory, skrypty oraz funkcje z wieloma argumentami

Dodatkowo, wykonaliśmy 3 mini projekty, które dają nam realne doświadczenie programistyczne i pozwoliły przekuć teorię, w praktykę.

Wszystkie poruszane kwestie, będą niezwykle użyteczne, niezależnie czy mamy ambicję być programistą Python czy też zostać analitykiem danych / data scientist.

Kolejne kroki:

Był to trzeci kurs z serii nauka Python. Na tym etapie, mamy solidną wiedzę, umiejętności oraz jesteśmy gotowi na rozpoczęcie przygody z bibliotekami Python, które przyczyniają się do jego popularności.

Kolejny i ostatni kurs, w tym dziale to Najważniejsze biblioteki Python, który przedstawi nam, pokrótce, najbardziej użyteczne i popularne pakiety, w takich obszarach, jak : analiza danych / data science, web development, automatyzacja i więcej.

Zapraszamy!

Facebook Comments