Data Science oraz AI, dla każdego:


The Master Algorithm, Pedro Domingos

Książka, polecana, nie tylko przez nas, ale i przez Billa Gatesa.

Dedykowana pogoni, za najważniejszą, i być może, najgroźniejszą, rzeczą nad którą pracuje obecnie ludzkość – programem komputerowym, który będzie wstanie zdobywać wiedzę oraz wykonywać zadania, nie będą o to nawet poproszonym.

Znajdziemy w niej opis współczesnych podejść, do jego wytworzenia, w przyjemny sposób, otoczony analogiami do świata, który nas otacza.

Superinteligencja, Nick Bostrom

Książka podsumowująca obecne osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji, oraz rozważająca możliwe scenariusze jej rozwoju.

Uświadamia nam, na jakim etapie rozwoju SI jesteśmy oraz jak zaawansowane algorytmy nad którymi pracujemy, mogą przechytrzyć intencje człowieka, który je stworzył.

Analiza danych w biznesie, F. Provost, T. Fawcett

Bardzo praktyczna książka, której autorzy postawili sobie za cel, wytłumaczenie zastosowana Data Science w biznesie. Pod lupę wzięli proces wytworzenia i wdrożenia powstałych modeli oraz umiejętności oceny ich użyteczności w praktyce.

Znajdziemy w niej opisy algorytmów, powtórkę ze statystyki, lekcję wizualizacji danych oraz wiele praktycznych przykładów.

Nie ma jednak, skomplikowanych wzorów czy kodów, co czyni tę pozycję, doskonałą książką dla za równo, osoby która uczy się Data Science, jak i również również osoby, która chce z Data Science skorzystać w swojej firmie.

Facebook Comments