Gratulacje! Kurs ćwiczeń Python, wymaga zarówno znajomości podstaw języka, jak i nabycia pewnej płynności w jego użyciu. Niektóre zadania są trywialne, a inne już nie i wymagają przemyślenia tematu. Jednak to właśnie nazywa się doświadczeniem.

Podsumowując. Pętle for, while, funkcje, zmienne, operacje na zmiennych – to już nie jest nam obce. Na tym nasza nauka się nie kończy, ale za to wszystkie kolejne lekcje, jakie odbędziemy, przyjdą nam łatwiej, a my sami będziemy skupieni nie na składni języka Python, a na nowych obszarach.

Z czasem, zarówno kurs, jak i repozytorium kodów na GitHub, będzie rozbudowywana o kolejne ćwiczenia, dlatego też warto zaglądać tu regularnie.

Co dalej. Zakładając że kurs Python, dla Początkujących oraz kurs ćwiczenia Python, dla początkujących, są już za nami, warto zajrzeć do dwóch kolejnych sekcji na stronie analityk.edu.pl/kursy.

Mianowicie

 • Python, NIE tylko dla początkujących – gdzie będziemy omawiać kolejne aspekty języka, takie jak programowanie obiektowe, wirtualne środowiska pracy i inne. Nie jest to JESZCZE ułożony kurs, a pojedyncze lekcje
 • Najważniejsze biblioteki Python – gdzie będziemy opisywać kluczowe, najpopularniejsze biblioteki, które w dużej mierze stanowią jego silę, i kształtują jego popularność. I podobnie, nie jest to kurs, a raczej pojedyncze lekcje demonstrujące różne pakiety

Zapraszamy do dalszej lektury na stronach Analityka.

Ćwiczenia Python, dla początkujących

 1. Wstęp do kursu
 2. FizzBuzz
 3. Najmniejsza i największa liczba
 4. Zliczanie liter
 5. Sortowanie bąbelkowe
 6. Suma dwóch liczb
 7. Wyszukiwanie binarne
 8. Gra w orła i reszkę
 9. Podsumowanie oraz dalsze kroki <– bieżąca lekcja

Facebook Comments